Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Majálesový tým připravil další edukativní streamy

bum01
Studentský majálesový tým v metropoli jižních Čech připravuje od září minulého roku edukační streamy, v nichž diskutují zajímavé osobnosti o žhavých tématech spojených s kulturou a životem pod Černou věží. Logo Budějovického majálesu představují studenti na balkonu někdejší kultovní kavárny Perla
03.03.2021 13:19 | Ladislav Lhota

Multikulturní festival Budějovický majáles, který se koná v jihočeské metropoli pravidelně od roku 2004, neožívá pouze jednou ročně při hlavním festivalovém týdnu, ale jeho pořadatelé neustávají ve svých aktivitách po celých dvanáct měsíců. Covid necovid. Na letošní březen připravili seriál edukativních streamů – na Facebooku či Instagramu každou středu od 19 hodin – s diskusemi o projektech na téma kultura a život ve městě.

Č. BUDĚJOVICE – Studentský majálesový tým přizval k rozhovorům zajímavé osobnosti. O programu Letního kina Háječek bude ve středu 3. března vyprávět dvojice Kristýna Novotná a Milan Pleva ze spolku AJAT, který si pronajímá oblíbený letní biograf sousedící s hvězdárnou. Odpoví na otázky, jaké pecky na plátně čekají diváky a kdy se začne s promítáním. O týden později promluví Ivan Matejic, jenž zvítězil se svým projektem v tzv. participativním rozpočtu. Lidé se dozví, jak funguje tento rozpočet a jak si lze požádat o finanční podporu od radnice a s dostatečným počtem hlasů od obyvatel Českých Budějovic realizovat svůj nápad na rozvoj a zkrášlení města.

Následují dva podcasty s tématem architektury. Na 17. březen přijali pozvání manželé Markéta a Petr Veličkovi, kteří se věnují krajinářské architektuře. Diskutovat budou o své nejúspěšnější a mezi Budějčáky velmi vyhledávané venkovní realizaci – Parku 4 Dvory. Do něho se v následujících měsících chystají zasadit nové prvky a rozšířit oblíbený skatepark. Budějovický architekt Martin Krupauer, který se svým ateliérem A8000 realizoval stavby jako IGY, Mercury nebo jeden z pavilonů Výstaviště, se 24. března rozmluví o studii Město a voda. Kde všude se voda příblíží lidem? Čeká nás proměna Jiráskova nábřeží? Bude v krajském městě přístav?

Poslední den v měsíci uvede Budějovický Majáles rozhovor s Denisou Weissovou, která pracuje pro Dům Sv. Pavla a je koordinátorkou prodeje street paperu Nový Prostor, který prodávají v ulicích lidé nacházející se ve špatné finanční situaci. Rozhovory na společenská témata vysílají studenti z Budějovického Majálesu od září 2020. „Pořádání celotýdenního festivalu v Českých Budějovicích ale nešlo stranou. Snažíme se pro lidi připravit jako každý rok nevšední oživení města. Náš program, který plánujeme na konec května, samozřejmě počítá i s nejtvrdšími proticovidovými opatřeními,“ připomíná Bianka Machová, hlavní koordinátorka festivalu.

(lho, tzm)
Foto Facebook Budějovického majálesu

Program březnových streamů:

3. 3. 2021 Letní kino Háječek – Kristýna Novotná, Daniel Habrda
10. 3. 2021 Participativní rozpočet – Ivan Matejic
17. 3. 2021 Park Čtyři Dvory – Markéta a Petr Veličkovi
24. 3.2021 Město a voda – Martin Krupauer
31. 3. 2021 Nový Prostor – Denisa Weissová



Přidej komentář